Największy problem Pań, to bycie sobą – braciasamcy.pl

Mój kot Brajanek, dobrze się czuje ze swą kocią naturą. Miauczy, drapie, lubi się ze mną pobawić, oczywiście nie za darmo; saszetka z kocim jedzeniem musi być. Nie chce być psem, krową ani szakalem, ponieważ bycie rozpieszczanym kocurem go w pełni zadowala. I gdy leży słodko śpiąc, na pewno nie śni o byciu małpą bądź kogutem. 

Szczekanie i miauczenie

Moja psinka Fionia (mastiff Tybetański) czuje się doskonale z tym, że jest psem. Szczeka, macha ogonem, goni Brajanka gdy ten ukradnie jej coś z miski, a jak akurat ma ochotę i nie śpi, to nawet podejdzie do mnie jak ją wołam (i mam smakołyk w dłoni). Nie chce być kotem, antylopą czy orłem – lubi być po prostu sobą, wściekle szczekającą manipulantką.

­
Stojący na moim biurku zamiokulkas zamiolistny, jest zadowolony ze swego roślinnego bytu. Rajcuje go bycie rośliną, i nie chciałby być różą czy tulipanem. Jest dumnym z siebie zamiokulkasem, który chce porządnie i godnie żyć, mieć swoją doniczkę oraz małe zamiokulkasy.

Ukochani krajanie

Wyglądam za okno i widzę ukochanych rodaków; najpierw pojawia się piwny brzuch, później sumiaste wąsy i wreszcie czerwona, rozochocona twarz krajana w klapkach. Podoba im się ich życie, wieczorne maratony telewizyjne przy piwie i chrupkach, oraz grzebanie w majtkach w poszukiwaniu tajemniczych skarbów.

­

I gdy narzekają, to na wszystko ale na pewno nie na to, że nie są kobietami. Wystarcza im bycie mężczyzną, chociaż jest to życie ciężkie, pełne rywalizacji, statystycznie kończone dużo wcześniej niż wygodne życie Pań.

Kobiety mają wielki problem z byciem sobą

Tylko Panie mają wielki problem, bo chciałyby mieć swoje atuty (otwieranie drzwi, wnoszenie zakupów, całowanie rączki, fundowanie wszystkiego, wcześniejsza emerytura itd.) ale być uważane za mądrzejsze i bardziej męskie niż Panowie. Jest to najpierw śmieszne, później smutne i żałosne, a na koniec destrukcyjne dla nich samych, oraz dla wszystkich które muszą z nimi i ich chorymi oczekiwaniami żyć.

Jak bardzo trzeba nienawidzić siebie i własnej natury, by chcieć mieć inną? I czy kobieta która nienawidzi siebie, może pokochać kogokolwiek innego? Czy uwierzy w czyjąś miłość, skoro sama siebie zna najlepiej, i chciałaby być jak mężczyzna?

8 thoughts on “Największy problem Pań, to bycie sobą – braciasamcy.pl

  1. To nie o to chodzi, Marku. Kobiecą naturą jest przystosowanie się (do mężczyzny). Kobiety są nieszczęśliwe, bo nie ma mężczyzn, do których by chciały się przystosować – mężczyzn alfa. Alfa czyli pierwszych, najważniejszych, jak nazwa wskazuje, którzy podporządkowują całe życie swoim celom, a więc i kobiety muszą się tym celom podporządkować. Mężczyźni dają kobietom zbyt dużo wolności i one wtedy marnieją.

  2. ale odlot .-) jak można nie kochac tego faceta za to co pisze. Marek idąc do czyscia będzie pil z samym Sokratesem. wodke bezalkoholowa.

    1. …dodam,że twoje obserwacje i wyciąg z doświadczeń wykorzystuję do self mini terapii :) dziękować.
      Niech Dobry Bóg, Opatrzność czuwa nad Tobą

Dodaj komentarz